BİLGELİKYOLU

Sevgiye ve Bilgiye sınır yoktur

AYDINLANMA

p1010384a.jpg

Siz hiç Güneşin doğuşunu izlediniz mi?

O ortada yokken heryer karanlıktır. Doğmadan önce ilk ışıklarını önden gönderir, gökyüzünü yedi renge büründürür. Sonra da bütün haşmetiyle görünür. Daha fazla parlamak için yükselir, yedi rengi tekrar kendi içinde toplar ve beyaza dönüşür. Artık o, bütün parlaklığıyla ortadadır, aydınlatmak için herşeyi.

Güneş heryeri ve herşeyi nasıl aydınlatıyorsa, bilgi de ruhu öyle aydınlatır. Bilgilenmeye başlamak, güneşin ilk ışıkları gibidir. Önce değişik renkleri deneyimlersiniz. Bilgilendikçe her şeyi daha iyi görmeye başlarsınız. Önce kendinizi farkedersiniz ve sonra etrafınızda olanları. Yükselip, aydınlığa ulaşmak ve parlayabilmek için düşünce denizine dalarsınız, sorgularsınız kendinizi ve herşeyi. Sonunda “ne ve kim” olduğunuzu “nereden gelip nereye gittiğinizi” anlamaya başlarsınız. Yükseldikçe farkındalığınız daha da artar. Günün birinde var oluşunuzun gerçek nedenini anlar, ışık olur, parlamaya başlarsınız, aydınlatmak için herkesi ve herşeyi.

Erol Yurderi

10.Ağustos.2001

Reklamlar

30/06/2007 - Posted by | - Aydınlanma, DENEMELER

3 Yorum »

 1. Düşünce denizinden henüz çıkamamış birisine cevap verir misiniz üstad? Günler, aylar, yıllar boyu süren uykusuz gecelerdeki sorgulamalarla yaşanılanların anlamlandırılması başarılsa da, yükselip parlamanın bir rehber olmaksızın benliğin ıssızlığında başarılıp başarılamayacağını söyler misiniz!

  Yorum tarafından Nazan | 06/01/2009 | Cevapla

 2. Merhaba Nazan hanım,
  Güzel sorunuz için önce çok teşekkür ederim. :) Yükseliş yolunda bazı insanların karşısına “ihtiyacı ölçüsünde” değişik rehberler de çıkabilir. Önemli olan, onlardaki
  ışığı alıp, “takılmadan”, yola devam etmektir. Çünki her bilenin üzerinde, her zaman, daha fazla bir bilen olacaktır. Biliyoruz ki, bilginin ve bilgilenmenin sonu yoktur. Dolayisiyle yükselişin de. Bilginin getirdiği idrak ve farkındalıkla kendimizi geliştirerek, kendi kendimizin rehberi de olabiliriz. Saygılar.

  Yorum tarafından yurderi | 07/01/2009 | Cevapla

 3. Aydınlanmak,yaşamın farkına varıp,düşünce ve bilge denizinde boğulup ,kendini bilmek ,ne kadar güzel ,bunları başarmak,her zaman mümkün olamıyor,ancak hayat işte bu olsa gerek,insanların zaafları ve yanlışları ile yine kendi deneyimleri ile bu kısır döngünü tamamlayabilmek,yani HAYAT yaşamak

  Yorum tarafından sema düzyol | 19/07/2010 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: